REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Niemiecki koncern BASF otwiera globalne biuro we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecki koncern BASF otwiera globalne biuro we Wrocławiu
Największe przedsiębiorstwo chemiczne na świecie, niemiecki koncern BASF otwiera nowe biuro we Wrocławiu na potrzeby działalności w zakresie katalizatorów i metali szlachetnych. W grudniu 2021 roku BASF ogłosił utworzenie samodzielnej spółki zależnej, BASF Environmental Catalyst and Metal Solutions, której działalność ma koncentrować się w obszarze katalizatorów samochodowych, obrotu metalami szlachetnymi, recyklingu oraz powiązanych produktów i usług.
Ruszyła budowa I etapu Smart Park Namysłówartykuł
Pokaż artykuł
Ruszyła budowa I etapu Smart Park Namysłów
Smart Park Poland oficjalnie rozpoczął budowę parku handlowego w liczącym 17 tysięcy mieszkańców Namysłowie, w województwie opolskim. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Zakład Budowlano-Remontowy "BUDREM" Sp. z o.o. Sp. komandytowa, która wcześniej współpracowała ze Smart Park Poland przy realizacji parku handlowego w Zgorzelcu i Sycowie.
Duży polski producent folii stretch inwestuje w Rzeszowieartykuł
Pokaż artykuł
Duży polski producent folii stretch inwestuje w Rzeszowie
W piątek 12 września w siedzibie mieleckiego oddziału Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. odbyło się uroczyste wręczenie Decyzji o Wsparciu dla ZPF Efekt Plus. To dla Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Mielec szczególny moment – to właśnie ta decyzja sprawiła, że w jubileuszowym roku 30-lecia strefy przekroczono próg 1 miliarda złotych nowych inwestycji. To kamień milowy w historii SSE EURO-PARK Mielec i wyraźny sygnał, że południowo-wschodnia Polska jest dziś jednym z najatrakcyjniejszych miejsc do lokowania kapitału w Europie.
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Świdnica] Biurowiec "Madiator"
Świdnica
Duży polski producent wzmocnień do stolarki wybuduje nową fabrykę pod Warszawą artykuł
Pokaż artykuł
Duży polski producent wzmocnień do stolarki wybuduje nową fabrykę pod Warszawą
Kolejna duża inwestycja polskiej firmy pod Warszawą. Producent wzmocnień do stolarki MFO S.A. wybuduje nowy zakład produkcyjny pod Warszawą. Spółka właśnie podpisała umowę z generalnym wykonawcą, którym została wybrana firma Atlas Ward z Wrocławia.
Kolejna globalna firma z branży automotive zainwestuje na Dolnym Śląsku!artykuł
Pokaż artykuł
Kolejna globalna firma z branży automotive zainwestuje na Dolnym Śląsku!
Bardzo dobra informacja dla Dolnego Śląska na koniec 2025 roku! Kolejna globalna firma z branży automotive wybuduje nową fabrykę w tej części Polski. Firma Aircom, europejski lider w dostarczaniu zestawów do naprawy opon dla producentów OEM, kupiła działkę w Wądrożu Wielkim, w powiecie jaworskim, w pobliżu autostrady A4. Wybuduje na niej swój zakład produkcyjny.
Park handlowy przy granicy polsko-niemieckiej został sprzedanyartykuł
Pokaż artykuł
Park handlowy przy granicy polsko-niemieckiej został sprzedany
Kolejna transakcja na rynku nieruchomości handlowych w Polsce. Właściciela zmienił park handlowy położony przy granicy polsko-niemieckiej, w Zgorzelcu, w województwie dolnośląskim.
Niemiecki koncern chemiczny Henkel zamyka fabrykę w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecki koncern chemiczny Henkel zamyka fabrykę w Polsce
Globalny koncern chemiczny Henkel podjął decyzję o zamknięciu zakładu produkcyjnego w Raciborzu, w województwie śląskim, w którym zatrudnionych było 159 osób. Pracownicy zostali poinformowani o zakończeniu działalności podczas spotkania z przedstawicielami kierownictwa, które odbyło się w czwartek, 24 czerwca br. Po zakończeniu spotkania zostali poproszeni o opuszczenie zakładu. Oficjalne oświadczenie w tej sprawie zostało już opublikowane przez firmę.
To już pewne. Niemiecki gigant zamyka fabrykę w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
To już pewne. Niemiecki gigant zamyka fabrykę w Polsce
Niemiecki koncern Henkel oficjalnie potwierdził likwidację swojej fabryki w Raciborzu, gdzie od lat produkowano popularne środki piorące, m.in. Persil i E. Zakład zakończy działalność z końcem listopada 2025 roku, a proces redukcji zatrudnienia potrwa do marca 2026. Pracę straci 159 osób. Firma zapewnia pakiet wsparcia dla pracowników i deklaruje kontynuację działalności w Polsce w innych lokalizacjach.
[Wrocław] Zamieszkaj na Krzykach. Czekają gotowe mieszania w atrakcyjnych cenachartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Zamieszkaj na Krzykach. Czekają gotowe mieszania w atrakcyjnych cenach
Krzyki to jedna z najchętniej wybieranych dzielnic mieszkaniowych we Wrocławiu. Klienci cenią sobie...
Szwedzka firma Aira zainwestuje 1,27 miliarda złotych we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
Szwedzka firma Aira zainwestuje 1,27 miliarda złotych we Wrocławiu
Kolejna wielka inwestycja zagraniczna w stolicy Dolnego Śląska. Szwedzka Aira, spółka należąca do Vargas Holding, do której należy produkujący baterie do elektrycznych aut Northvolt, rozpoczyna budowę fabryki pomp ciepła we Wrocławiu.
Włoska firma z branży automotive zainwestuje na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Włoska firma z branży automotive zainwestuje na Dolnym Śląsku
Kolejna zagraniczna inwestycja z branży automotive w województwie dolnośląskim, w południowo-zachodniej Polsce. Tym razem w pobliżu kompleksu fabryk Mercedes-Benz, w Podstrefie DSAG-S3 Jawor Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej INVEST-PARK. Działkę pod budowę fabryki zakupiła firma HT&L FITTING POLSKA sp. z o. o. z siedzibą w Bielsku-Białej, należąca do włoskiej spółki HT&L HOLDING S.R.L.
Będzie kolejna duża inwestycja z branży automotive w Dąbrowie Górniczejartykuł
Pokaż artykuł
Będzie kolejna duża inwestycja z branży automotive w Dąbrowie Górniczej
Firma Brembo, działająca w Dąbrowie Górniczej od 2003 r., rozbuduje swój zakład. Na działce o powierzchni niemal 17 ha postawi odlewnię żeliwa. Przedstawiciele koncernu podkreślają, że odlewnia będzie innowacyjnym zakładem, korzystającym z nowoczesnej technologii produkcyjnej. Rozpoczęcie działalności planowane jest na pierwsze półrocze 2025 roku.
Pawilon dla szympansów i makaków japońskich w ZOO Krakówinwestycja
Pokaż inwestycję
Pawilon dla szympansów i makaków japońskich w ZOO Kraków
Kraków, Kasy Oszczędności Miasta Krakowa 14
[dolnośląskie] Świdnicka fabryka Colgate-Palmolive po rozbudowieartykuł
Pokaż artykuł
[dolnośląskie] Świdnicka fabryka Colgate-Palmolive po rozbudowie
W sierpniu oficjalnie zakończyła się rozbudowa świdnickiej fabryki Colgate-Palmolive. Projekt rozpoc...
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Gliwice] Osiedle "Miejskie Zacisze"
Gliwice, Ligota Zabrska
W Krakowie zostanie wybudowanych kilka nowych miejsc spotkańartykuł
Pokaż artykuł
W Krakowie zostanie wybudowanych kilka nowych miejsc spotkań
Wybudowany przez Zarząd Inwestycji Miejskich i oddany do użytku w połowie grudnia 2023 r. Klub Płaszów działa już pełna parą. To nie koniec dobrych wieści. W zbiorze projektów na kolejne lata, których wspólnym mianownikiem jest zaoferowanie przestrzeni do integracji społeczności lokalnych jest budowa nowych dzielnicowych miejsc spotkań w kilku krakowskich dzielnicach.
Panattoni zakończyło rozbudowę fabryki firmy Kongsberg w Brześciu Kujawskimartykuł
Pokaż artykuł
Panattoni zakończyło rozbudowę fabryki firmy Kongsberg w Brześciu Kujawskim
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, zakończyło rozbudowę fabryki firmy Kongsberg, globalnego producenta z branży automotive. Inwestycję zrealizowano w Brześciu Kujawskim, gdzie do już istniejących 16 000 mkw., deweloper dobudował kolejne 6000 mkw., a cały proces zrealizował przy zachowaniu ciągłości produkcji istniejącego zakładu. W budynku przekazanym do użytkowania najemcy 14 lipca br., klient planuje częściową automatyzację operacji.
Azylliuminwestycja
Pokaż inwestycję
Azyllium
Olsztyn, Żurawia
Varroc inwestuje pod Lublinem. Przybędzie minimum 1000 nowych miejsc pracy. Docelowo nawet 2000artykuł
Pokaż artykuł
Varroc inwestuje pod Lublinem. Przybędzie minimum 1000 nowych miejsc pracy. Docelowo nawet 2000
Minimum 1000 osób zatrudni w podlubelskich Niemcach nowy inwestor z branży automotive. Swój zakład z...
REKLAMA